wplivechat - en to da_DK translation catalogue (383 entries)

en: Guest
da_DK: Gæst

en: Admin has closed and ended the chat
da_DK: Admin har lukket og sluttede chatten

en: There is No Answer. Please Try Again Later
da_DK: Der er Intet svar. Prøv igen senere

en: IP Address not recorded
da_DK: IP-adresse ikke registreret

en: Accept Chat
da_DK: Accepter Chat

en: Incoming Chat
da_DK: Indgående Chat

en: You have an incoming chat.
da_DK: Du har en indgående snak.

en: Open Chat
da_DK: Åbn chat

en: Chat Active
da_DK: Chat Aktiv

en: This chat is active
da_DK: Denne chat er aktiv

en: Initiate Chat
da_DK: Indled Chat

en: You must be a chat agent to initiate chats
da_DK: Du skal være en chat agent til at indlede chats

en: New
da_DK: Ny

en: Returning
da_DK: Vender tilbage

en: Visitors on site
da_DK: Besøgende på stedet

en: Site Info
da_DK: Side Info

en: Chat initiated on:
da_DK: Chat indledt på:

en: Advanced Info
da_DK: Avanceret Info

en: Browser:
da_DK: BROWSER

en: IP Address:
da_DK: IP-adresse

en: No visitors on-line at the moment
da_DK: Ingen besøgende online i øjeblikket

en: No chat sessions available at the moment
da_DK: Ingen chat-sessioner til rådighed i øjeblikket

en: Active Chats
da_DK: Aktive Chats

en: You must be a chat agent to answer chats
da_DK: Du skal være en chat agent til at besvare chats

en: Open Chat Window
da_DK: Åbn chat vindue

en: Chat has been answered by another agent
da_DK: Chat er blevet besvaret af en anden agent

en: Chat answered by another agent
da_DK: Chat besvaret af en anden agent

en: WP Live Chat Support - Offline Message from
da_DK: WP live chat support - Offline Meddelelse fra

en: Name
da_DK: Navn

en: Email
da_DK: e-mail

en: Message
da_DK: Besked

en: Via WP Live Chat Support
da_DK: Via WP live chat support

en: Alert: Someone wants to chat with you on
da_DK: Alert: nogen ønsker at chatte med dig på

en: Someone wants to chat with you on your website
da_DK: Nogen ønsker at chatte med dig på din hjemmeside

en: Log in
da_DK: Log ind

en: Make this user a chat agent
da_DK: Gør denne bruger en chat agent

en: Your user role does not allow you to make yourself a chat agent.
da_DK: Din brugerrolle ikke tillader dig at gøre dig selv en chat agent.

en: Please contact the administrator of this website to change this.
da_DK: Kontakt administratoren af ​​denne hjemmeside til at ændre dette.

en: Chat Agents Online
da_DK: Chat Agenter Online

en: Date
da_DK: Dato

en: You have not received any offline messages.
da_DK: Du har ikke modtaget nogen offline beskeder.

en: Editor
da_DK: Redaktør

en: Author
da_DK: Forfatter

en: Contributor
da_DK: bidragsyder

en: Subscriber
da_DK: Abonnent

en: Chat ID
da_DK: Chat id

en: From
da_DK: Fra

en: Timestamp
da_DK: Tidsstempel

en: Origin
da_DK: Oprindelse

en: user
da_DK: bruger

en: agent
da_DK: enhed

en: WP Live Chat Support Settings
da_DK: WP live chat support Indstillinger

en: Dear Pro User
da_DK: Kære Pro Bruger

en: Please enter a valid API key on the 'Live Chat' -> 'Settings' page. Failing to do this will result in you no longer receiving updates for this plugin.
da_DK: Indtast en gyldig API-nøgle på "Live Chat" -> "Indstillinger" side. Ikke at gøre dette vil resultere i du ikke længere at modtage opdateringer af denne plugin.

en: You can obtain a copy of your API key
da_DK: Du kan få en kopi af din API-nøgle

en: here
da_DK: her

en: An account has been created for you while purchasing the plugin. If you have lost your password, please reset it
da_DK: En konto er blevet oprettet for dig, mens køb af plugin. Hvis du har mistet din adgangskode, skal du nulstille den

en: If you feel you are getting this message in error, please try refreshing the page.
da_DK: Hvis du føler, at du får denne meddelelse ved en fejl, skal du prøve at opdatere siden.

en: General Settings
da_DK: Generelle indstillinger

en: Offline Messages
da_DK: Offline beskeder

en: Styling
da_DK: Udseende

en: Chat Agents
da_DK: Chat Agenter

en: Blocked Visitors
da_DK: Blokerede Besøgende

en: Chat Experience Ratings
da_DK: Chat Erfarings bedømmelse

en: Encryption
da_DK: Kryptering

en: Main Settings
da_DK: Primære Indstillinger

en: Find out more.
da_DK: Læs mere…

en: Use our server to host your chat server.
da_DK: Brug vores server til at være vært for din chat-server.

en: API Key
da_DK: API key

en: This API key is
da_DK: Denne API-nøgle er

en: valid
da_DK: gyldigt

en: invalid
da_DK: ugyldigt

en: A valid API key means that you will be able to get the latest version of the plugin as and when it is released, as well as get access to support should you require it.
da_DK: En gyldig API-nøgle betyder, at du vil være i stand til at få den nyeste version af plugin, når og hvis det er frigivet, samt få adgang til støtte bør du kræver det.

en: Chat enabled
da_DK: Chat aktiveret

en: Yes
da_DK: Ja

en: No
da_DK: Nej

en: Choose when I want to be online
da_DK: Vælg, når jeg ønsker at være online

en: Checking this will allow you to change your status to Online or Offline on the Live Chat page.
da_DK: Afkrydsning af dette vil give dig mulighed for at ændre din status til online eller offline på live chat-side.

en: Hide Chat
da_DK: Skjul Chat

en: Hides chat for 24hrs when user clicks X
da_DK: Skjuler chatte 24 timer, når brugeren klikker X

en: Require Name And Email
da_DK: Kræv navn og email

en: Users will have to enter their Name and Email Address when starting a chat
da_DK: Brugere bliver nødt til at indtaste deres navn og e-mail adresse, når du starter en chat

en: Input Field Replacement Text
da_DK: Input feltets erstatningsteksten

en: This is the text that will show in place of the Name And Email fields
da_DK: Dette er den tekst, der vil vise i stedet for navn og email felter

en: Use Logged In User Details
da_DK: Brug indloggede bruger Detaljer

en: A user's Name and Email Address will be used by default if they are logged in.
da_DK: En brugers navn og e-mail adresse vil blive brugt som standard, hvis de er logget ind.

en: Enable On Mobile Devices
da_DK: Aktiver zoom på mobile enheder

en: Disabling this will mean that the Chat Box will not be displayed on mobile devices. (Smartphones and Tablets)
da_DK: Deaktivering dette vil betyde, at Chat Box ikke vises på mobile enheder. (Smartphones og tablets)

en: Record a visitor's IP Address
da_DK: Optag en besøgendes IP-adresse

en: Disable this to enable anonymity for your visitors
da_DK: Deaktiver denne at aktivere anonymitet for dine besøgende

en: Play a sound when a new message is received
da_DK: Afspil en lyd, når en ny besked modtages

en: Disable this to mute the sound that is played when a new chat message is received
da_DK: Deaktiver denne for at slå lyd, der afspilles, når en ny chat-besked modtages

en: Include chat window on the following pages:
da_DK: Medtag chat vindue på de følgende sider:

en: Show the chat window on the following pages. Leave blank to show on all. (Use comma-separated Page ID's)
da_DK: Vis chatvinduet på de følgende sider. Lad stå tomt for at vise på alle. (Brug kommasepareret Side ID'er)

en: Exclude chat window on the following pages:
da_DK: Udeluk chatvinduet på de følgende sider:

en: Do not show the chat window on the following pages. Leave blank to show on all. (Use comma-separated Page ID's)
da_DK: Vis ikke chatvinduet på de følgende sider. Lad stå tomt for at vise på alle. (Brug kommasepareret Side ID'er)

en: Allow any user to make themselves a chat agent
da_DK: Tillad alle brugere at gøre sig en chat agent

en: Checking this will allow any of your users to make themselves a chat agent when editing their profile.
da_DK: Kontrol dette vil give nogen af ​​dine brugere til at give sig en chat agent, når du redigerer deres profil.

en: Chat Window Settings
da_DK: Chatvinduet Indstillinger

en: Chat box alignment
da_DK: Chatfeltet tilpasning

en: Bottom left
da_DK: Forneden venstre

en: Bottom right
da_DK: Forneden højre

en: Left
da_DK: Venstre

en: Right
da_DK: Højre

en: Auto Pop-up
da_DK: Automatisk pop-up

en: Expand the chat box automatically (prompts the user to enter their name and email address).
da_DK: Udvid chat boksen automatisk (beder brugeren om at indtaste deres navn og e-mail-adresse).

en: Name
da_DK: Navn

en: Picture
da_DK: Billede

en: Upload Image
da_DK: Upload billede

en: Remove Image
da_DK: Fjern billede

en: Recomended Size 40px x 40px
da_DK: Anbefalet Størrelse 40px x 40px

en: Remove Logo
da_DK: Fjern logo

en: Recomended Size 250px x 40px
da_DK: Anbefalet Størrelse 250px x 40px

en: Chat delay (seconds)
da_DK: Chat forsinkelse (sekunder)

en: How long it takes for your chat window to pop up
da_DK: Hvor lang tid det tager for din chat-vindue til at poppe op

en: Chat notifications
da_DK: Chat underretninger

en: Alert me via email as soon as someone wants to chat (while online only)
da_DK: Advare mig via e-mail, så snart nogen ønsker at chatte (mens kun online)

en: Display name and avatar in chat
da_DK: Vist navn og avatar i chatten

en: Display the agent and user name above each message in the chat window.
da_DK: Vise agent og brugernavnet over hver besked i chatvinduet.

en: Only show the chat window to users that are logged in
da_DK: Vis kun chatvinduet til brugere, der er logget ind

en: By checking this, only users that are logged in will be able to chat with you.
da_DK: Ved at markere dette, vil kun brugere, der er logget ind kan chatte med dig.

en: Do not allow users to send offline messages
da_DK: Må ikke muligt for brugerne at sende offline beskeder

en: The chat window will be hidden when it is offline. Users will not be able to send offline messages to you
da_DK: Chatten vindue vil være skjult, når den er offline. Brugerne vil ikke være i stand til at sende offline beskeder til dig

en: Email Address
da_DK: E-mail adresse

en: Email address where offline messages are delivered to. Use comma separated email addresses to send to more than one email address
da_DK: E-mail-adresse, hvor offline meddelelser leveres til. Brug kommasepareret e-mail adresser til at sende til mere end én e-mail-adresse

en: Sending Method
da_DK: Sender Metode

en: Host
da_DK: Værtsorganisme

en: Username
da_DK: Brugernavn

en: Password
da_DK: Adgangskode

en: Offline Chat Box Title
da_DK: Offline Chat Box Titel

en: Offline Text Fields
da_DK: Offline Tekst Felter

en: Choose a theme
da_DK: Vælg et tema

en: Theme 1
da_DK: Tema 1

en: Theme 2
da_DK: Tema 2

en: Theme 3
da_DK: Tema 3

en: Theme 4
da_DK: Tema (4)

en: Theme 5
da_DK: Tema 5

en: Theme 6
da_DK: Tema 6

en: Custom. Enter Colour Values Below
da_DK: Skik. Indtast Farve Værdier under

en: Chat box fill color
da_DK: Chatfeltet fyldfarve

en: Chat box font color
da_DK: Chatfeltet font farve

en: I'm using a localization plugin
da_DK: Jeg bruger en lokalisering plugin

en: documentation
da_DK: dokumentation

en: You will only be able to edit the strings shown in the chat window of the code now. <br/> This has been done to accommodate as many localization plugins as possible. <br/> For more information on how to change these strings, please consult the
da_DK: Du vil kun være i stand til at redigere strengene er vist i chatvinduet af koden nu. <br/> Dette er blevet gjort for at rumme så mange lokalisering plugins som muligt. <br/> For mere information om, hvordan du ændrer disse strenge, henvises til

en: First Section Text
da_DK: Første afsnit Tekst

en: Intro Text
da_DK: Intro tekst

en: Second Section Text
da_DK: forstærkningstog

en: Reactivate Chat Section Text
da_DK: Genaktiver Chat Sektion tekst

en: User chat welcome
da_DK: Bruger chat velkommen

en: Other text
da_DK: Andre tekst

en: This text is shown above the user chat input field
da_DK: Denne tekst vises over feltet brugeren chat input

en: You are using an outdated version of WP Live Chat Support Basic. Please update your plugin to allow for animations to function
da_DK: Du bruger en forældet version af WP live chat support Basic. Opdater dit plugin for at give mulighed for animationer til at fungere

en: Choose an animation
da_DK: Vælg en animation

en: Slide Up
da_DK: Glid op

en: Slide From The Side
da_DK: Slide fra siden

en: Fade In
da_DK: optone

en: No Animation
da_DK: Ingen Animation

en: Current Users that are Chat Agents
da_DK: Nuværende brugere, der er chat Agenter

en: Remove
da_DK: Fjern

en: Add New Agent
da_DK: Tilføj ny agent

en: Select
da_DK: Vælg

en: Add Agent
da_DK: Tilføj agent

en: Should you wish to add a user that has a role less than 'Author', please go to the <a href='./users.php'>Users</a> page, select the relevant user, click Edit and scroll to the bottom of the page and enable the 'Chat Agent' checkbox.
da_DK: Hvis du ønsker at tilføje en bruger, der har en rolle mindre end 'Author', skal du gå til <a href='./users.php'>Brugere</a> skal du vælge den relevante bruger, skal du klikke på Rediger og rulle til bunden af siden, og gøre det muligt for "Chat Agent" afkrydsningsfeltet.

en: If there are no chat agents online, the chat will show as offline
da_DK: Hvis der ikke er chat agenter online, vil chatten vises som offline

en: Blocked Visitors - Based on IP Address
da_DK: Blokerede Besøgende - Baseret på IP-adresse

en: Enter each IP Address you would like to block on a new line
da_DK: Indtast hver IP-adresse, du ønsker at blokere på en ny linje

en: Blocking a user's IP Address here will hide the chat window from them, preventing them from chatting with you. Each IP Address must be on a new line
da_DK: Blokering en brugers IP-adresse her, vil skjule chatvinduet fra dem, forhindrer dem i at chatte med dig. Hver IP-adresse skal være på en ny linje

en: are only available in the WP Live Chat Support Chat Experience Ratings add-on
da_DK: er kun tilgængelige i WP live chat support Chat Experience Ratings tilføjelse

en: Chat Encryption
da_DK: Chat Kryptering

en: Enable Encryption
da_DK: Aktiver kryptering

en: All messages will be encrypted when being sent to and from the user and agent.
da_DK: Alle meddelelser skal sendes krypteret, når de sendes til og fra brugeren og agent.

en: Once enabled, all messages sent will be encrypted. This cannot be undone.
da_DK: Når aktiveret, vil alle beskeder sendt krypteres. Dette kan ikke fortrydes.

en: Save Settings
da_DK: Gem opsætning

en: Dear User
da_DK: Kære Bruger

en: You are using an outdated version of WP Live Chat Support Basic. Please
da_DK: Du bruger en forældet version af WP live chat support Basic. Be om

en: update to at least version
da_DK: opdatere til mindst version

en: to ensure all functionality is in working order
da_DK: at sikre al funktionalitet er i orden

en: You're live chat box on your website has been temporarily disabled until the basic plugin has been updated. This is to ensure a smooth and hassle-free user experience for both yourself and your visitors.
da_DK: Du er live chat boks på din hjemmeside er blevet midlertidigt deaktiveret, indtil den grundlæggende plugin er blevet opdateret. Dette er for at sikre en smidig og problemfri brugeroplevelse for både dig selv og dine besøgende.

en: You can update your plugin <a href='./update-core.php'>here</a> or <a href='./plugins.php'>here</a>.
da_DK: Du kan opdatere din plugin <a href='./update-core.php'>her</a> eller <a href='./plugins.php'>her.</a>

en: If you are having difficulty updating the plugin, please contact
da_DK: Hvis du har problemer med at opdatere plugin, kan du kontakte

en: WP Live Chat Support Pro requires WP Live Chat Support to function. You can download the latest copy from
da_DK: WP live chat support Pro kræver WP live chat support til at fungere. Du kan hente den nyeste kopi fra

en: Admin
da_DK: Administrator

en: Questions?
da_DK: Spørgsmål?

en: Chat with us
da_DK: Chat med os

en: Start live chat
da_DK: Start chat

en: Start Chat
da_DK: Start chat

en: Connecting. Please be patient...
da_DK: Tilslutning. Vær tålmodig...

en: Reactivating your previous chat...
da_DK: Genaktivering din tidligere chat ...

en: Chat offline. Leave a message
da_DK: Chat offline. Efterlad en besked

en: Hello. Please input your details so that I may help you.
da_DK: Hej. Indtast venligst dine oplysninger, så jeg kan hjælpe dig.

en: We are currently offline. Please leave a message and we'll get back to you shortly.
da_DK: Vi er i øjeblikket offline. Indtal en besked, og vi vil vende tilbage til dig snarest.

en: Sending message...
da_DK: Sender besked

en: Thank you for your message. We will be in contact soon.
da_DK: Tak for din besked. Vi vil være i kontakt snart.

en: Press ENTER to send your message
da_DK: Tryk på ENTER for at sende din besked

en: Welcome. How may I help you?
da_DK: Velkomst. Hvordan kan jeg hjælpe dig?

en: Rating Unavailable
da_DK: Bedømmelse Ikke tilgængelig

en: You are currently accepting chats
da_DK: Du er i øjeblikket accepterer chats

en: You are not accepting chats
da_DK: Du er ikke accepterer chats

en: Delete History
da_DK: Slet Historie

en: URL
da_DK: Webadresse

en: Action
da_DK: Handling

en: No chats available at the moment
da_DK: Ingen chats rådighed i øjeblikket

en: View Chat History
da_DK: Chat-historik

en: Download Chat History
da_DK: Hent Chat History

en: Please click 'Start Chat' to initiate a chat with an agent
da_DK: Klik 'Start Chat' for at starte en chat med en agent

en: Minimize Chat Window
da_DK: Minimer Chat vindue

en: Close Chat Window
da_DK: luk vindue

en: Send message
da_DK: Send besked

en: Your settings have been saved.
da_DK: Dine indstillinger er blevet gemt.

en: Chat sessions
da_DK: Chat-sessioner

en: Please note: This window must be open in order to receive new chat notifications.
da_DK: Bemærk: Dette vindue skal være åben for at modtage nye chat meddelelser.

en: You are not a chat agent. Please make yourself a chat agent before trying to chat to visitors
da_DK: Du er ikke en chat agent. Vær dig selv en chat agent, før du prøver at snakke med de besøgende

en: Visitors online
da_DK: Besøgende online

en: Agent(s) online
da_DK: Agent (er) online

en: Visitor
da_DK: besøgende

en: Time
da_DK: Tid

en: Unknown
da_DK: Ukendt

en: End chat
da_DK: Slut chat

en: Attempting to open the chat window... Please be patient.
da_DK: Forsøg på at åbne chat-vinduet ... Vær tålmodig.

en: This chat has already been answered. Please close the chat window
da_DK: Denne chat er allerede blevet besvaret. Luk chatvinduet

en: User has opened the chat window
da_DK: Bruger har åbnet chatvinduet

en: User has minimized the chat window
da_DK: Bruger har minimeret chatvinduet

en: User has maximized the chat window
da_DK: Bruger har maksimeret chatvinduet

en: User has closed and ended the chat
da_DK: Bruger har lukket og sluttede chatten

en: An Unexpected HTTP Error occurred during the API request.</p> <p><a href="?" onclick="document.location.reload(); return false;">Try again</a>
da_DK: Der opstod en uventet HTTP-fejl under API-anmodningen. </p><p> <a href=“?” onclick=“document.location.reload(); return false;”>Prøv igen</a>

en: An unknown error occurred
da_DK: En ukendt fejl opstod

en: Supplimentary Plugins
da_DK: Basale plugin

en: Get this extension
da_DK: Få denne udvidelse

en: Live Chat
da_DK: Live chat

en: Settings
da_DK: Indstillinger

en: Quick Responses
da_DK: Hurtige svar

en: History
da_DK: Historik

en: Missed Chats
da_DK: Mistede Chats

en: Extensions
da_DK: Udvidelser

en: Error Log
da_DK: Fejl Log

en: Statistics
da_DK: Statistik

en: Quick Response
da_DK: Hurtig responstid

en: New Quick Response
da_DK: Ny Quick Response

en: Add New Quick Response
da_DK: Tilføj ny Quick Response

en: Edit Quick Response
da_DK: Rediger Quick Response

en: All Quick Responses
da_DK: Alle hurtige svar

en: View Quick Responses
da_DK: Se hurtige svar

en: Search Quick Responses
da_DK: Søg hurtige svar

en: No Quick Responses found
da_DK: Ingen hurtige svar fundet

en: No Quick Responses found in the Trash
da_DK: Ingen hurtige svar findes i papirkurven

en: Quick Responses for WP Live Chat Support Pro
da_DK: Hurtige svar til WP live chat support Pro

en: Assign Quick Response
da_DK: Tildel Quick Response

en: What is this?
da_DK: Hvad er det?

en: complete
da_DK: afleveret

en: pending
da_DK: Verserende

en: active
da_DK: aktiv

en: deleted
da_DK: Slettede

en: browsing
da_DK: Visning

en: requesting chat
da_DK: anmoder om chat

en: Chat Ended - User still browsing
da_DK: Chat Sluttet - Bruger stadig aktiv på side

en: User is browsing but doesn't want to chat
da_DK: Brugeren er aktiv på siden, men ønsker ikke at chatte

en: Get Pro Add-on to accept more chats
da_DK: Få Pro Add-on til at acceptere flere chats

en: You have not missed any chat requests.
da_DK: Du har ikke savnet nogen chat anmodninger.

en: WP Live Chat Support Feedback
da_DK: WP live chat support Feedback

en: We'd love to hear your comments and/or suggestions
da_DK: Vi vil meget gerne høre dine kommentarer og / eller forslag

en: Your Name
da_DK: Dit navn

en: Your Email
da_DK: Din e-mail

en: Your Website
da_DK: Hjemmeside

en: Send Feedback
da_DK: Send feedback

en: Agents
da_DK: Agenter

en: available in the
da_DK: Tilgængelig som

en: only
da_DK: kun

en: Include chat window on the following pages
da_DK: Medtag chat vindue på de følgende sider

en: Exclude chat window on the following pages
da_DK: Udeluk chatvinduet på de følgende sider

en: Alert me via email as soon as someone wants to chat
da_DK: Advare mig via e-mail, så snart nogen ønsker at chatte

en: Get offline messages with the
da_DK: Få offline meddelelser med

en: Offline text
da_DK: Offline tekst

en: Edit these text fields using the
da_DK: Redigere disse tekstfelter ved hjælp af

en: Choose a colour scheme. Only available in the
da_DK: Vælg et farveskema. Kun tilgængelig i

en: Colour Scheme 1
da_DK: Farver

en: Colour Scheme 2
da_DK: Farver

en: Colour Scheme 3
da_DK: Farver

en: Colour Scheme 4
da_DK: Farver

en: Colour Scheme 5
da_DK: Farver

en: Colour Scheme 6
da_DK: Farver

en: First section text
da_DK: Første sektion tekst

en: Second section text
da_DK: forstærkningstog

en: Connecting you to a sales person. Please be patient.
da_DK: Forbinder dig til et salg person. Vær tålmodig.

en: Reactivate chat section text
da_DK: Genaktiver chat sektion tekst

en: Choose an animation. Only available in the
da_DK: Vælg en animation. Kun tilgængelig i

en: Pro
da_DK: Ordsprogenes Bog

en: Add as many agents as you need with the
da_DK: Tilføj så mange agenter som du har brug med

en: Pro version for only $19.95 once off.
da_DK: Pro version for kun $ 19,95 en gang off.

en: Encrypt your chat messages in the
da_DK: Kryptere dine chat-beskeder i

en: Welcome to
da_DK: Velkommen til

en: Provide Instant Live Chat Support!
da_DK: Giv øjeblikkelig live chat support!

en: How did you find us?
da_DK: Hvordan fandt du os?

en: WordPress.org plugin repository
da_DK: WordPress opbevaringssted

en: Search Term
da_DK: Søg efter

en: Google or other search Engine
da_DK: Google eller anden søgemaskine

en: Friend recommendation
da_DK: Venne anbefaling

en: Other
da_DK: Andet

en: Please Explain
da_DK: Forklar venligst

en: Submit
da_DK: Gennemfør

en: Skip
da_DK: Spring over

en: Please click \'Start Chat\' to initiate a chat with an agent
da_DK: Klik \ 'Start Chat \' for at starte en chat med en agent

en: Start Live Chat
da_DK: Start chat

en: New chat received
da_DK: Ny chat modtaget

en: A new chat has been received. Please go the 'Live Chat' page to accept the chat
da_DK: En ny chat er blevet modtaget. Gå venligst "Live Chat 'for at acceptere chatten

en: You are using an outdated version of <strong>WP Live Chat Support Pro</strong>. Please
da_DK: Du bruger en forældet version af <strong>WP live chat support Pro.</strong> Be om

en: You're live chat box on your website has been temporarily disabled until the Pro plugin has been updated. This is to ensure a smooth and hassle-free user experience for both yourself and your visitors.
da_DK: Du er live chat boks på din hjemmeside er blevet midlertidigt deaktiveret indtil Pro plugin er blevet opdateret. Dette er for at sikre en smidig og problemfri brugeroplevelse for både dig selv og dine besøgende.

en: You can update your plugin <a href='./update-core.php'>here</a>, <a href='./plugins.php'>here</a> or <a href='http://wp-livechat.com/get-updated-version/' target='_BLANK'>here</a>.
da_DK: Du kan opdatere din plugin <a href='./update-core.php'>her,</a> <a href='./plugins.php'>her</a> eller <a href='http://wp-livechat.com/get-updated-version/' target='_BLANK'>her.</a>

en: You are using an outdated version of <strong>WP Live Chat Support Pro</strong>.
da_DK: Du bruger en forældet version af <strong>WP live chat support Pro.</strong>

en: Please update to the latest version of WP Live Chat Support Pro
da_DK: Opdater til den nyeste version af WP live chat support Pro

en: to ensure everything is working correctly.
da_DK: at sikre, at alt fungerer korrekt.

en: Congratulations
da_DK: Tillykke

en: You are now accepting live chat requests on your site.
da_DK: Du er nu accepterer live chat anmodninger på dit websted.

en: The live chat box has automatically been enabled on your website.
da_DK: Den live chat boks er automatisk blevet aktiveret på din hjemmeside.

en: Chat notifications will start appearing once visitors send a request.
da_DK: Chat anmeldelser vil blive vist, når de besøgende sende en anmodning.

en: You may <a href='?page=wplivechat-menu-settings' target='_BLANK'>modify your chat box settings here.
da_DK: Du kan <a href='?page=wplivechat-menu-settings' target='_BLANK'>ændre her dine chat box indstillinger.</a>

en: Experiencing issues?
da_DK: Oplever du problemer?

en: Visit our troubleshooting section.
da_DK: Besøg vores fejlfinding sektion.

en: Hide
da_DK: Skjul

en: With the Pro add-on of WP Live Chat Support, you can
da_DK: Med Pro tilføjelse af WP live chat support, kan du

en: see who's online and initiate chats
da_DK: se hvem der er online og indlede chats

en: initiate chats
da_DK: indled chats

en: with your online visitors with the click of a button.
da_DK: med dine online besøgende med et klik på en knap.

en: Buy the Pro add-on now.
da_DK: Køb Pro add-on nu.

en: Previous
da_DK: Foregående

en: Active
da_DK: Aktiv

en: Chat with
da_DK: Chat med...

en: Add Quick Responses to your Live Chat
da_DK: Føj hurtige svar til din live chat

en: Pro version only
da_DK: Kun pro version

en: type here...
da_DK: Skriv her …

en: WP Live Chat History
da_DK: WP live chat Historie

en: This option is only available in the
da_DK: Denne indstilling er kun tilgængelig i

en: WP Live Chat Missed Chats
da_DK: WP live chat Mistede Chats

en: WP Live Chat Offline Messages
da_DK: WP live chat Offline Beskeder

en: Please update to the latest version of WP Live Chat Support Pro to start recording any offline messages.
da_DK: Opdater til den nyeste version af WP live chat support Pro for at starte optagelsen eventuelle offline beskeder.

en: Thank You for your feedback!
da_DK: Mange tak for din feedback

en: Thank you for your feedback. We will be in touch soon
da_DK: Tak for din feedback. Vi vil være i kontakt snart

en: There was a problem sending your feedback. Please log your feedback on
da_DK: Der var problemer med at sende din feedback. Du skal logge din feedback på

en: WPLC: set_time_limit() is not enabled on this server. You may experience issues while using WP Live Chat Support as a result of this. Please get in contact your host to get this function enabled.
da_DK: WPLC: set_time_limit () er ikke aktiveret på denne server. Du kan opleve problemer, mens du bruger WP live chat support som følge af dette. Venligst komme i kontakt din host for at få denne funktion aktiveret.

en: WPLC: Safe mode is enabled on this server. You may experience issues while using WP Live Chat Support as a result of this. Please contact your host to get safe mode disabled.
da_DK: WPLC: fejlsikret tilstand er aktiveret på denne server. Du kan opleve problemer, mens du bruger WP live chat support som følge af dette. Kontakt venligst din vært til at komme i fejlsikret tilstand deaktiveret.

en: Suggested Plugins
da_DK: Foreslåede Plugins

en: The easiest to use Help Desk & Support Ticket plugin. Create a support help desk quickly and easily with Sola Support Tickets.
da_DK: Den nemmeste at bruge Help Desk & Support Ticket plugin. Opret en støtte helpdesk hurtigt og nemt med Sola Support Billetter.

en: Get this Plugin
da_DK: Få denne plugin

en: Nifty Newsletters
da_DK: Nifty Nyhedsbreve

en: Create and send newsletters, automatic post notifications and autoresponders that are modern and beautiful with Nifty Newsletters.
da_DK: Opret og send nyhedsbreve, automatiske indlæg notifikationer og autosvar, der er moderne og smukke med Nifty nyhedsbreve.

en: Price:
da_DK: Priser:

en: All
da_DK: Alle

en: Free
da_DK: Gratis

en: Paid
da_DK: Betalt

en: For:
da_DK: I stedet for :

en: Both
da_DK: Begge

en: Free version
da_DK: Gratis version

en: Already installed
da_DK: Allerede installeret

en: WP Live Chat Support
da_DK: WP live chat support

en: Documentation
da_DK: Dokumentation

en: Getting started? Read through some of these articles to help you along your way.
da_DK: Kom godt i gang? Læs gennem nogle af disse artikler for at hjælpe dig på din vej.

en: Documentation:
da_DK: Dokumentation:

en: Minimum System Requirements
da_DK: Mindste systemkrav

en: Do I have to be logged into the dashboard to chat with visitors?
da_DK: Behøver jeg at være logget ind i instrumentbrættet til at chatte med besøgende?

en: What are Quick Responses?
da_DK: Hvad er hurtige svar?

en: Can I use this plugin on my multi-site?
da_DK: Kan jeg bruge dette plugin på min multi-site?

en: How do I disable APC Object Cache?
da_DK: Hvordan deaktiverer jeg APC Object Cache?

en: Do you have a mobile app?
da_DK: Har du en mobil app?

en: How do I check for JavaScript errors on my site?
da_DK: Hvordan kan jeg kontrollere, om JavaScript-fejl på min hjemmeside?

en: Troubleshooting
da_DK: Fejlfinding

en: WP Live Chat Support  has a diverse and wide range of features which may, from time to time, run into conflicts with the thousands of themes and other plugins on the market.
da_DK: WP live chat support har en alsidig og bred vifte af funktioner, der kan, fra tid til anden, løbe ind konflikter med de tusindvis af temaer og andre plugins på markedet.

en: Common issues:
da_DK: Almindelige problemer:

en: The chat box doesnt show up
da_DK: Chatten dukke ikke op

en: The chat window disappears when I logout or go offline
da_DK: Chatvinduet forsvinder, når jeg logger af eller gå offline

en: Messages only show when I refresh the chat window
da_DK: Beskeder viser kun, når jeg opdatere chatvinduet

en: I'm not getting any notifications of a new chat
da_DK: Jeg får ikke nogen meddelelser om en ny chat

en: The chat window never goes offline
da_DK: Chatvinduet aldrig går offline

en: Still need help? Use one of these links below.
da_DK: Stadig brug for hjælp? Brug en af ​​disse links nedenfor.

en: Support forum
da_DK: Support forum.

en: Contact us
da_DK: Kontakt os

en: Initiate Chats
da_DK: Indled Chats

en: Buy the Pro add-on now (once off payment).
da_DK: Køb Pro add-on nu (en gangs betaling).

en: Multiple Chats
da_DK: Flere Chats

en: accept and handle multiple chats.
da_DK: acceptere og håndtere flere chats.

en: Add unlimited agents
da_DK: Tilføj ubegrænset agenter

en:  with the Pro add-on of WP Live Chat Support
da_DK: med Pro tilføjelse af WP live chat support

en: (once off payment).
da_DK: (en gang engangsbetaling).

en: Thank you for using <a href="%1$s" target="_blank">WP Live Chat Support</a>! Please <a href="%2$s" target="_blank">rate us</a> on <a href="%2$s" target="_blank">WordPress.org</a>
da_DK: Tak fordi du bruger <a href="%1$s" target="_blank">WP live chat support!</a> Venligst <a href="%2$s" target="_blank">Bedøm os</a> på <a href="%2$s" target="_blank">WordPress.org</a>

en: WP Live Chat Support is a product of
da_DK: WP live chat support er et produkt af
