wplivechat - en to hu translation catalogue (318 entries)

en:  once off. Updates included forever.
hu: Egyszeri frissítés örökre.

en: A user's Name and Email Address will be used by default if they are logged in.
hu: A felhasználó neve és email-címe lesz alapértelmezett bejelentkezéskor

en: Accept Chat
hu: Párbeszéd fogadása

en: Active
hu: Aktív

en: Active Chats
hu: Aktív párbeszéd

en: Add New Quick Response
hu: Új gyors válasz hozzáadás

en: Add Quick Responses to your Live Chat
hu: Gyors válaszok hozzáadása az élő beszélgetéshez

en: Admin has closed and ended the chat
hu: Admin kilépett, a beszélgetés befejeződött

en: Advanced Info
hu: Fejlesztői info

en: Agents
hu: Operátor

en: Alert me via email as soon as someone wants to chat
hu: Azonnal értesítsen email-ben amint valaki beszélgetést akar kezdeményezni

en: Alert me via email as soon as someone wants to chat (while online only)
hu: Azonnal értesítsen email-ben amint valaki beszélgetést akar kezdeményezni

en: Alert: Someone wants to chat with you on
hu: Figyelem: Valaki beszélgetni szeretne

en: All Quick Responses
hu: Összes gyors válasz

en: Allow any user to make themselves a chat agent
hu: Bármilyen felhasználó számára oparátori jogosultság engedélyezése

en: An Unexpected HTTP Error occurred during the API request.</p> <p><a href="?" onclick="document.location.reload(); return false;">Try again</a>
hu: Váratlan HTTP hiba történt az API lekérésekor.</p> <p><a href="?" onclick="document.location.reload(); return false;"> Próbálja újra </a>

en: An unknown error occurred
hu: Ismeretlen hiba történt

en: Assign Quick Response
hu: Gyors válasz kijelölése

en: Attempting to open the chat window... Please be patient.
hu: Párbeszéd kezdeményezése folyamatban.... Kérjük szíves türelmét.

en: Auto Pop-up
hu: Automatikus felugrás

en: Blocked Visitors
hu: Kitiltott látogató

en: Blocked Visitors - Based on IP Address
hu: Jegyezze meg a látogató IP címét

en: Blocking a user's IP Address here will hide the chat window from them, preventing them from chatting with you. Each IP Address must be on a new line
hu: Kitíltott felhasználónak a Chat ablak nem lesz látható, hogy ne tudjon veled Chat-elni. Mindegyik IP címnek új sorba kell lennie

en: Bottom left
hu: Bal alsó

en: Bottom right
hu: Jobb alsó

en: Browser:
hu: Böngésző:

en: Buy the Pro add-on now for only $19.95 once off. Free Updates FOREVER.
hu: VásárolJa meg a Pro verziót most csak: 19.95$. Ingyenes frissítés örökre.

en: Buy the Pro add-on now for only $19.95 once off. Free Updates Forever.
hu: Vásárolja meg a Pro verziót most csak: 19.95$. Ingyenes frissítés örökre.

en: By checking this, only users that are logged in will be able to chat with you.
hu: Ennek bejelölése esetén, csak a bejelentkezett felhasználók lesznek képesek párbeszéd kezdeményezésére.

en: Can I use this plugin on my multi-site?
hu: Használhatom a plugint több weblapomon is?

en: Chat Active
hu: Aktív párbeszéd

en: Chat Agent
hu: Operátor

en: Chat Agent Online
hu: Operátor online

en: Chat Agents
hu: Operátor

en: Chat Agents Online
hu: Operátorok online

en: Chat Box
hu: Párbeszéd ablak

en: Chat Ended - User still browsing
hu: A beszélgetés befejeződött - A felhasználó még nézelődik

en: Chat Experience Ratings
hu: Párbeszéd ablak beállításai

en: Chat Window Settings
hu: Párbeszéd ablak beállításai

en: Chat answered by another agent
hu: A beszélgetést már megválaszolta egy operátor

en: Chat box alignment
hu: Párbeszéd ablak igazítása

en: Chat box fill color
hu: Párbeszéd ablak kitöltő színe

en: Chat box font color
hu: Párbeszéd ablak címsor színe

en: Chat delay (seconds)
hu: Párbeszéd késleltetés (másodpercenként)

en: Chat enabled
hu: Párbeszéd elérhető

en: Chat has been answered by another agent
hu: A beszélgetést épp most válaszolta meg egy másik operátor

en: Chat initiated on:
hu: Beszélgetés kezdeményezve:

en: Chat notifications
hu: Párbeszéd értesítések

en: Chat offline. Leave a message
hu: A párbeszéd nem elérhető, hagyjon üzenetet.

en: Chat sessions
hu: Csevegés

en: Chat with
hu: Csevegés a következővel

en: Chat with us
hu: Kérdezzen tőlünk

en: Checking this will allow any of your users to make themselves a chat agent when editing their profile.
hu: Ennek bejelölése esetén, engedélyezheti, hogy bármelyik felhasználó operátori jogosultsággal rendelkezzen, amikor a saját profiljukat szerkesztik.

en: Checking this will allow you to change your status to Online or Offline on the Live Chat page.
hu: Itt változtatható a státusz "online"-ra vagy "offline"-ra a "Live Chat" oldalon

en: Choose a colour scheme. Only available in the
hu: Válasszon egy színsémát. Csak az elérhetőek közül

en: Choose a theme
hu: Válassza ki a témát

en: Choose an animation
hu: Válasszon animációt.

en: Choose an animation. Only available in the
hu: Válasszon egy színsémát. Csak az elérhetőek közül

en: Choose when I want to be online
hu: Online mód kiválasztása.

en: Close Chat Window
hu: Párbeszéd ablak bezárása

en: Colour Scheme 1
hu: Színséma 1

en: Colour Scheme 2
hu: Színséma 2

en: Colour Scheme 3
hu: Színséma 3

en: Colour Scheme 4
hu: Színséma 4

en: Colour Scheme 5
hu: Színséma 5

en: Colour Scheme 6
hu: Színséma 6

en: Common issues:
hu: Átlagos kérdések

en: Connecting you to a sales person. Please be patient.
hu: Értékesítő kapcsolása. Kérjük szíves türelmét.

en: Connecting. Please be patient...
hu: Csatlakozás: Kérjük szíves türelmét..

en: Contact us
hu: Írj nekünk

en: Current Users that are Chat Agents
hu: Jelenlegi operátorok

en: Custom. Enter Colour Values Below
hu: Testreszabás. Szín megadás

en: Date
hu: Dátum

en: Dear Pro User
hu: Kedves profi felhasználó!

en: Dear User
hu: Kedves Felhasználó!

en: Delete History
hu: Előzmények

en: Disable this to enable anonymity for your visitors
hu: Ennek beállításával a látogatói anonimitás érhető el.

en: Disabling this will mean that the Chat Box will not be displayed on mobile devices. (Smartphones and Tablets)
hu: Ennek letiltásával a beszélgetés ablak nem fog megjelenni mobil eszközökön (okostelefon és tablet)

en: Display name and avatar in chat
hu: Logo és név megjelenítése a párbeszéd ablakon

en: Display the agent and user name above each message in the chat window.
hu: Jelenítse meg az operátor és felhasználó nevét minden párbeszéd abalak felett.

en: Do I have to be logged into the dashboard to chat with visitors?
hu: Bekell jelentkeznem a vezérlőpultba ahhoz hogy csetelni tudjak a látogatókkal?

en: Do not allow users to send offline messages
hu: Ne engedélyezze a felhasználóknak az offline üzenetek küldését

en: Do not show the chat window on the following pages. Leave blank to show on all. (Use comma-separated Page ID's)
hu: A beszélgetés a következő abalakokon ne legyen látható:

en: Do you have a mobile app?
hu: Van mobilalkalmazás

en: Documentation
hu: Dokumentáció megtekintése

en: Documentation:
hu: Dokumentáció megtekintése

en: Edit Quick Response
hu: Gyors válasz szerkesztése

en: Edit these text fields using the
hu: Mezők szerkesztése a

en: Email Address
hu: Email cím

en: Email address where offline messages are delivered to. Use comma separated email addresses to send to more than one email address
hu: Vesszővel válassza el az email címeket,  több mint egy címre küldéshez.

en: Enable On Mobile Devices
hu: Elérhető mobil eszközön

en: End chat
hu: Beszélgetés vége

en: Enter each IP Address you would like to block on a new line
hu: Gépeld be azokat IP címeket amiket blokkolni szeretnél

en: Error Log
hu: Hibás log

en: Exclude chat window on the following pages
hu: Párbeszéd ablakok kizárása a következő oldalakon:

en: Exclude chat window on the following pages:
hu: Párbeszéd ablakok kizárása a következő oldalakon:

en: Expand the chat box automatically (prompts the user to enter their name and email address).
hu: Párbeszéd abalak automatikus kiterjesztése (kötelező megadni a felhasználó nevét és email címet)

en: Experiencing problems with the plugin?
hu: Problémái adódtak a bővítménnyel?

en: FAQ's:
hu: GYIK:

en: Fade In
hu: Előugrás

en: Feedback
hu: Visszacsatolás

en: First Section Text
hu: Első szövegrész

en: First section text
hu: Első szövegrész

en: Friend recommendation
hu: Ajánlás a barátoknak

en: General Settings
hu: Általános beállítások

en: Get
hu: Beszerzés

en: Get Pro Add-on to accept more chats
hu: Pro-Add beszerzése a több párbeszédhez

en: Get it now for only $19.95 once off!
hu: Vegye meg most $19.95 egyszeri díj ellenében

en: Get offline messages with the
hu: Offline üzenetek megkapása a

en: Getting started? Read through some of these articles to help you along your way.
hu: Olvass el néhány cikket, ami segít a könnyebb legyen a plugin kezelése.

en: Google or other search Engine
hu: Google vagy más kereső(motor)

en: Hello. Please input your details so that I may help you.
hu: Hello! Kérem adja meg az adataid, hogy segíthessek.

en: Hide Chat
hu: Beszélgetés elrejtése

en: Hides chat for 24hrs when user clicks X
hu: Beszélgetés elrejtése 24 órára, ha a felhasználó a "X"-re kattint

en: History
hu: Előzmények

en: How did you find us?
hu: Hogy talált meg minket?

en: How do I check for JavaScript errors on my site?
hu: Hogy nézzem meg hogy JavaScript hiba van a weblapomon?

en: How do I disable APC Object Cache?
hu: Hogyan kapcsoljam ki az APC Object Cache-et?

en: How long it takes for your chat window to pop up
hu: mennyi ideig maradjon nyitva a párbeszéd ablak

en: I'm not getting any notifications of a new chat
hu: Nem kapok értesítést az új üzenetről

en: I'm using a localization plugin
hu: Lokalizációs plugint használok.

en: IP Address not recorded
hu: Nem regisztrált IP cím

en: IP Address:
hu: IP cím:

en: If there are no chat agents online, the chat will show as offline
hu: Amennyiben nincs operátor online, a párbeszéd offline módban jelenik meg.

en: If you are having difficulty updating the plugin, please contact
hu: Amennyiben nehézsége van a bővítmény frissítésével, kérem jelezze.

en: Include chat window on the following pages
hu: A beszélgetés a következő oldalakon jelenjen meg

en: Include chat window on the following pages:
hu: A beszélgetés a következő oldalakon jelenjen meg

en: Incoming Chat
hu: Bejövő párbeszéd

en: Initiate Chat
hu: Párbeszéd kezdeményezése

en: Input Field Replacement Text
hu: A helyettesítő szöveg beviteli mezője

en: Installing the WP Live Chat Support Pro add-on
hu: A WP Live Chat Support Pro verzióval tud

en: Intro Text
hu: Bevezető szöveg

en: Left
hu: Bal

en: Live Chat
hu: Élő beszélgetés

en: Log in
hu: Bejelentkezés

en: Main Settings
hu: Beállítások

en: Make this user a chat agent
hu: A felhasználó operátorrá módosítása

en: Message
hu: Üzenet

en: Messages only show when I refresh the chat window
hu: A felhasználó megnyitotta a párbeszéd ablakot.

en: Minimize Chat Window
hu: Párbeszéd ablak kicsinyítés

en: Minimum System Requirements
hu: Legkisebb rendszer követelmény

en: Missed Chats
hu: Elmulasztott beszélgetés

en: Multiple Agents
hu: Több operátor

en: Multiple agent support
hu: Több operátor támogatás

en: Name
hu: Név

en: Name
hu: Név

en: New Quick Response
hu: Új gyors válasz

en: No
hu: Nem

en: No Animation
hu: Nincs animáció

en: No Quick Responses found
hu: Nincs találat

en: No Quick Responses found in the Trash
hu: Nincs találat a törölt elemek között

en: No chat sessions available at the moment
hu: Jelenleg nincs aktív beszélgetés

en: No chats available at the moment
hu: Pillanatnyilag nincs elérhető párbeszéd

en: No visitors on-line at the moment
hu: Jelenleg nincs látogató

en: Offline Chat Box Title
hu: Offline párbeszéd ablak címe

en: Offline Messages
hu: Offline üzenetek

en: Offline Text Fields
hu: Offline üzenet mezők

en: Offline text
hu: Offline szöveg

en: Only show the chat window to users that are logged in
hu: Csak bejelentkezett felhasználóknak jelenjen meg a párbeszéd ablak.

en: Open Chat Window
hu: Párbeszéd ablak megnyitása

en: Or ask a question on our
hu: Vagy kérdezzen a mi...

en: Other
hu: Egyéb

en: Other text
hu: Más szöveg

en: Password
hu: Jelszó

en: Picture
hu: Kép

en: Please Explain
hu: Kérem magyarázza meg

en: Please click 'Start Chat' to initiate a chat with an agent
hu: Kérem klikkeljen a 'Beszélgetés kezdeményezése'-re, hogy az ügyintézőtől kérdezhessen.

en: Please click \'Start Chat\' to initiate a chat with an agent
hu: Kérem klikkeljen a ' Beszélgetés kezdeményezése' gombra, hogy párbeszédet folytathasson egy operátorral.

en: Please contact the administrator of this website to change this.
hu: Ehhez a módosításhoz vegye fel a kapcsolatot a weboldal Adminisztrátorával.

en: Please note: This window must be open in order to receive new chat notifications.
hu: Figyelem: Ennek az ablaknak nyitva kell lennie, hogy megkapja az üzenet értesítést.

en: Please update to the latest version of WP Live Chat Support Pro
hu: Kérem frissítse a  WP Live Chat Support Pro-t a legutolsó verzióra.

en: Please update to the latest version of WP Live Chat Support Pro to start recording any offline messages.
hu: Töltse le a legújabb WP Live Chat Support Pro verziót, hogy mentve legyenek az üzenetei

en: Press ENTER to send your message
hu: Nyomja meg az ENTER-t az üzenet elküldéséhez.

en: Previous
hu: előző

en: Pro Add-on
hu: Pro hozzáadás

en: Pro add-on
hu: Csak Pro verziónál

en: Pro version only
hu: Csak Pro verziónál

en: Questions?
hu: Kérdések?

en: Quick Response
hu: Gyors válaszok

en: Quick Responses
hu: Gyors válaszok

en: Quick Responses for WP Live Chat Support Pro
hu: Gyors válasz a WP Live Chat Support Pro

en: Rating Unavailable
hu: Az értékelés nem elérhető.

en: Reactivate Chat Section Text
hu: Újra létrehozott párbeszéd szöveg

en: Reactivate chat section text
hu: Szövegrész aktiválása

en: Reactivating your previous chat...
hu: Előző beszélgetés aktiválása

en: Recomended Size 250px x 40px
hu: Ajánlott méret: 250px x 40px

en: Recomended Size 40px x 40px
hu: Ajánlott képméret: 40px x 40px

en: Record a visitor's IP Address
hu: Jegyezze meg a látogató IP címét

en: Remove Image
hu: Kép eltávolítása

en: Remove Logo
hu: Logo eltávolítása

en: Require Name And Email
hu: Név és email megadása szükséges

en: Review the documentation.
hu: Dokumentáció megtekintése

en: Right
hu: Jobb

en: Save Settings
hu: Beállítások mentése

en: Search Quick Responses
hu: Gyors válasz keresés

en: Search Term
hu: Keresőmező

en: Second Section Text
hu: Második rész szöveg

en: Second section text
hu: Második szövegrész

en: Select
hu: Választ

en: Send
hu: Küldés

en: Send Feedback
hu: visszacsatolás küldése

en: Send message
hu: Üzenet küldés

en: Sending Method
hu: Küldési mód

en: Sending message...
hu: Üzenet küldése...

en: Settings
hu: Beállítások

en: Show the chat window on the following pages. Leave blank to show on all. (Use comma-separated Page ID's)
hu: A beszélgetés a következő oldalakon legyen látható (oldal ID vesszővel elválasztva). Hagyja üresen, ha mindegyiken szeretné.

en: Site Info
hu: Oldal információ

en: Skip
hu: Ugrás

en: Slide From The Side
hu: Oldalról csúsztatás

en: Slide Up
hu: Felfele csúsztatás

en: Someone wants to chat with you on your website
hu: Valaki beszélgetni szeretne  a weboldalon

en: Start Chat
hu: Párbeszéd kezdeményezése

en: Start Live Chat
hu: Élő csevegés

en: Start live chat
hu: Élő párbeszéd kezdése

en: Statistics
hu: Státusz

en: Status
hu: Státusz

en: Still need help? Use one of these links below.
hu: Szükséged van segítségre ? Használd valamelyik linket

en: Styling
hu: Stílus

en: Support
hu: Támogatás

en: Support forum
hu: Támogatás

en: Support forum.
hu: Támogatás

en: Thank You for your feedback!
hu: Köszönjük a visszajelzést.

en: Thank you for your feedback. We will be in touch soon
hu: Köszönjük a visszajelzést. Hamarosan jelentkezünk

en: Thank you for your message. We will be in contact soon.
hu: Köszönjük a megkeresését! Hamarosan felvesszük Önnel a kapcsolatot.

en: The chat box doesnt show up
hu: A cset ablak nem látszik

en: The chat window disappears when I logout or go offline
hu: A cset ablak eltűnik mikor kijelentkezem vagy kikapcsolom

en: The chat window never goes offline
hu: A cset ablak soha nem kapcsol ki

en: The chat window will be hidden when it is offline. Users will not be able to send offline messages to you
hu: A párbeszéd ablak rejtve lesz offline módban. A felhasználók nem lesznek képesek offline üzenetet küldeni.

en: Theme 1
hu: Téma 1

en: Theme 2
hu: Téma 2

en: Theme 3
hu: Téma 3

en: Theme 4
hu: Téma 4

en: Theme 5
hu: Téma 5

en: Theme 6
hu: Téma 6

en: There is No Answer. Please Try Again Later
hu: Nincs válasz, később próbálja újra!

en: There was a problem sending your feedback. Please log your feedback on
hu: Probléma merült fel a visszajelzésnél. Kérem kapcsolja be a visszajelzést.

en: This chat has already been answered. Please close the chat window
hu: Ez a beszélgetés már meg lett válaszolva. Kérem zárja be az ablakot.

en: This chat is active
hu: Ez a párbeszéd aktív

en: This is the text that will show in place of the Name And Email fields
hu: Ez a szöveg lesz látható a név és email mezőben

en: This option is only available in the
hu: Ez az opció csak a ... elérhető

en: This text is shown above the user chat input field
hu: Ez a szöveg a mező felet látszik

en: To add or remove a user as a chat agent, go into the users profile and select the checkbox Chat Agent and click save.
hu: Felhasználó hozzáadása vagy törlése operátorként lehetséges, lépjen be a felhasználói profilba,  pipálja ki az operátort, maid nyomja meg a  mentés gombot.

en: Troubleshooting
hu: Hibaelhárítás

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Upgrading your licence (Pro)
hu: Licensz frissítése Pro verzióra

en: Upload Image
hu: Kép feltöltése

en: Upload Logo
hu: Logo feltöltés

en: Use Logged In User Details
hu: Használja a bejelentkezett felhasználói adatokat

en: User chat welcome
hu: Üdvözlő üzenet

en: User has closed and ended the chat
hu: A felhasználó bezárta és befejezte a bezélgetést

en: User has maximized the chat window
hu: A felhasználó menyitotta a párbeszéd ablakot.

en: User has minimized the chat window
hu: A felhasználó kicsinyítette a párbeszéd ablakot.

en: User has opened the chat window
hu: A felhasználó megnyitotta a párbeszéd ablakot.

en: User is browsing but doesn't want to chat
hu: A felhasználó nézelődik, de nem akar beszélgetést kezdeményezni.

en: Username
hu: Felhasználó név

en: Users will have to enter their Name and Email Address when starting a chat
hu: A felhasználóknak meg kell adniuk a nevüket és email-címüket a beszélgetés kezdetekor

en: Version 4
hu: Verziószám: 4

en: Version 4.4.5
hu: Verzió 4.4.5

en: Via WP Live Chat Support
hu: WP Live Chat Support által

en: View Chat History
hu: WP Live Chat előzmény

en: View Quick Responses
hu: Gyors válaszok megtekintése

en: Visitors on site
hu: Látogató az oldalon

en: WP Live Chat History
hu: WP Live Chat előzmény

en: WP Live Chat Missed Chats
hu: WP Live Chat elmulasztott beszélgetések

en: WP Live Chat Offline Messages
hu: WP Live Chat offline üzenetek

en: WP Live Chat Support
hu: WP Live Chat Support által

en: WP Live Chat Support - Offline Message from
hu: WP Live Chat Support - Offline üzenet érkezett

en: WP Live Chat Support Feedback
hu: WP Live Chat Support visszacsatolás

en: WP Live Chat Support Pro requires WP Live Chat Support to function. You can download the latest copy from
hu: Amennyiben a WP Live Chat Support Pro verzióját igényli, töltse le az utolsó változatot a következő oldalról:

en: WP Live Chat Support Settings
hu: WP Live Chat Support beállítások

en: WPLC: Safe mode is enabled on this server. You may experience issues while using WP Live Chat Support as a result of this. Please contact your host to get safe mode disabled.
hu: WPLC: a biztonságos mód be van kapcsolva a szerveren. Ha problémái merültek fel a WP Live Chat Support használata közben, kérem vegye fel a kapcsolatot a rendszer üzemeltetőjével.

en: WPLC: set_time_limit() is not enabled on this server. You may experience issues while using WP Live Chat Support as a result of this. Please get in contact your host to get this function enabled.
hu: WPLC: időkorlát beállítása nincs engedélyezve a szerveren. Ha problémái merültek fel a WP Live Chat Support használata közben, kérem vegye fel a kapcsolatot a rendszer üzemeltetőjével, hogy engedélyezze ezt a funkciót.

en: We are currently offline. Please leave a message and we'll get back to you shortly.
hu: Jelenleg nem vagyunk elérhetőek. Kérem hagyjon üzenetet és hamarosan válaszolunk.

en: We'd love to hear your comments and/or suggestions
hu: Szeretnénk hallani a megjegyzését és/vagy a javaslatát

en: Welcome to
hu: Üdvözöljük a

en: Welcome. How may I help you?
hu: Üdvözlöm! Miben segíthetek?

en: What are Quick Responses?
hu: Gyors válasz keresés

en: What is this?
hu: Mi ez?

en: Whois for
hu: Ki az

en: With the Pro add-on of WP Live Chat Support, you can
hu: A WP Live Chat Support Pro verzióval tud

en: Yes
hu: Igen

en: You are currently accepting chats
hu: Jelenleg fogadhat üzenetet.

en: You are not a chat agent. Please make yourself a chat agent before trying to chat to visitors
hu: Nincs felhatalmazásod csetelni a látogatókkal. Kérlek szerezz jogosúltságot, hogy csetelni tudj.

en: You are not accepting chats
hu: Jelenleg nem fogadhat üzenetet

en: You are using an outdated version of <strong>WP Live Chat Support Pro</strong>.
hu: Elavult verzióját használja a <strong>WP Live Chat Support Pro</strong> - nak.

en: You are using an outdated version of <strong>WP Live Chat Support Pro</strong>. Please
hu: Elavult verzióját használja a <strong>WP Live Chat Support Pro</strong>. Kérem frissítse.

en: You are using an outdated version of WP Live Chat Support Basic. Please
hu: A WP Live Chat Support Basic elavult változatát használja.

en: You are using an outdated version of WP Live Chat Support Basic. Please update your plugin to allow for animations to function
hu: A Live Chat Support Basic elavult változatát használja. Kérem frissítse a bővítményt a megfelelő működéshez.

en: You can update your plugin <a href='./update-core.php'>here</a> or <a href='./plugins.php'>here</a>.
hu: Frissítheti a bővítményeit: <a href='./update-core.php'>itt</a> vagy <a href='./plugins.php'>itt</a>.

en: You can update your plugin <a href='./update-core.php'>here</a>, <a href='./plugins.php'>here</a> or <a href='http://wp-livechat.com/get-updated-version/' target='_BLANK'>here</a>.
hu: Frissítheti a bővítményt: <a href='./update-core.php'>itt</a>, <a href='./plugins.php'>itt</a> vagy <a href='http://wp-livechat.com/get-updated-version/' target='_BLANK'>itt</a>.

en: You have an incoming chat.
hu: Bejövő beszélgetés

en: You have not missed any chat requests.
hu: Nincs elmulasztott beszélgetés

en: You have not received any offline messages.
hu: Nincs új offline üzenet

en: You must be a chat agent to answer chats
hu: Válaszadáshoz operátornak kell lenni

en: You must be a chat agent to initiate chats
hu: Beszélgetés csak operátorként kezdeményezhető

en: You're live chat box on your website has been temporarily disabled until the Pro plugin has been updated. This is to ensure a smooth and hassle-free user experience for both yourself and your visitors.
hu: A párbeszéd ablak átmentelig nem elérhető a weboldalán, amíg nem frissíti a bővítményt.  Ez biztosítja a zavartalan beszélgetést látogatóival.

en: You're live chat box on your website has been temporarily disabled until the basic plugin has been updated. This is to ensure a smooth and hassle-free user experience for both yourself and your visitors.
hu: A párbeszéd ablak átmenetileg nem elérhető a weboldalán amíg nem frissíti a bővítményt.  Ez  biztosítja a zavartalan beszélgetést a látogatóival.

en: Your Email
hu: Email címe

en: Your Name
hu: Neve

en: Your Website
hu: Weboldala

en: Your settings have been saved.
hu: A beállításaid mentve

en: Your user role does not allow you to make yourself a chat agent.
hu: Felhasználóként nincs jogosultsága operátort létrehozni

en: active
hu: aktív

en: are only available in the WP Live Chat Support Chat Experience Ratings add-on
hu: az funkció csak a WP Live chat Support Chat experience Ratting kiegszítőben érhető el.

en: available in the
hu: elérhető a

en: browsing
hu: böngészés

en: complete
hu: kitöltés

en: deleted
hu: törölt

en: documentation
hu: Dokumentáció megtekintése

en: only
hu: csak

en: pending
hu: függőben

en: requesting chat
hu: Beszélgetés felkérés

en: see who's online and initiate chats
hu: nézze meg ki van online és ki kezdeményezett beszélgetést

en: to ensure all functionality is in working order
hu: az összes funkcionalitás megfelelő működésének biztosítása

en: to take advantage of chat window transitions and colour schemes.
hu: hogy kihasználja a párbeszéd ablak átmeneteit és színsémáit

en: type here...
hu: ide írjon

en: update to at least version
hu: Utolsó verzióra való frissítés

en: with your online visitors with the click of a button.
hu: az online látogatókhoz kattintson a gombra
